Ruiny zamku Tenczyn w Rudnie doczekają się wreszcie drogi dojazdowej z prawdziwego zdarzenia. Gmina Krzeszowice otrzymała bowiem 6,3 mln PLN dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dzięki któremu droga prowadząca do ruin zostanie przebudowana. Prace obejmą min. wykonanie nowej nawierzchni, przebudowę skrzyżowań, wykonanie odwodnienia oraz oświetlenia i oznakowania. Wąska droga stanowiła dotychczas poważny problem dla odwiedzających Tenczyn, szczególnie w czasie imprez  organizowanych na zamku i w jego okolicach. Zgodnie z umową podpisaną przez burmistrza Wacława Gregorczyka z wojewodą małopolskim, inwestycja ma zostać ukończona do końca stycznia 2026 r.

Dobrą informacją są również prace remontowe prowadzone na Tenczynie. W 2023 r. objęły one kaplicę zamkową oraz wschodnią ścianę zewnętrznego obwodu obronnego zamku dolnego. Środki na remont pochodzą z dotacji uzyskanej z  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jednocześnie prosimy wszystkich Miłośników Tenczyna o przekazanie części Waszego podatku za 2023 r. na stowarzyszenie Ratuj Tenczyn.

KRS: 0000332177

1,5% podatku na Ratuj Tenczyn